تبلیغات
کانون تحلیل بررسی سیاسی بسیج دانشگاه شهید مطهری تهران (واحد خواهران) - امروز ما در وسط معرکه عاشورا قرار داریم و شاهد تکرار همان حوادث هستیم.
اللهم صل علی محمّد و آل محمّد

شما معلم اخلاق جامعه باشید. امام خمینی


رییس شورای سیاسی حزب الله لبنان با بیان اینکه تاریخ در حال تکرار شدن است گفت : امروز ما در وسط معرکه عاشورا قرار داریم و شاهد تکرار همان حوادث هستیم.
سید ابراهیم امین سید رییس شورای سیاسی حزب الله لبنان در شب هشتم محرم در مجمع سید الشهداء بیروت به ایراد سخن پرداخت. وی در سخنرانی خود که بصورت مستقیم از شبکه المنار پخش می شد گفت : امروز در منطقه ما، زمان زمان عاشورا و مکان، کربلا است. ما گرد هم نمی آییم تا از عاشورا یاد کنیم بلکه جمع می شویم تا عاشورایی بودن و کربلایی بودن زمان و مکان خود را یادآور شویم و یزید و یزیدیان زمان را که علیه حسین و حسینی ها شورش کرده اند بشناسیم.
امروز نگاه کردن به رزمندگان، مجروحان و چهره شهدا و خانواده هایشان نگاه کردن به چهره اصحاب اباعبدالله در کربلا است. ما امروز یاری کنندگان محمد (ص) و خاندان او هستیم و شهدا و اسرا و مجروحانمان همان شهدا و اسرا و مجروحان کربلا هستند.
امروز ما در مقابل یزیدیان هستیم. یزیدیان امروز کاملا شبیه به یزیدیان در کربلا هستند. آنها از لحاظ سیما، لباس، رفتار، ذبح انسانها و تفکراتشان شبیه به یزید هستند. بحمدلله ما تاکنون در برابر حوادث منطقه هوشیار بوده ایم و لحظه ای از مسیر خود منحرف نشده ایم و در حقانیت راهمان تردید نکرده ایم.
در کربلا شخصیتی مثل یزید می خواست خود را به عنوان خلیفه پیامبر بر مردم تحمیل کند و در مقابل، امام حسین (ع) را خارج شده از دین و کافر و کشته شده توسط خدا نشان دهد، اما امام حسین عکس این مساله را اثبات کرد. امروز هم چنین توطئه ای وجود دارد ولی با نام های دیگر. در حالی که قرآن، قبله، پیامبر و اهل بیت او بزرگترین سمبل های وحدت میان مسلمانان هستند اما عده ای می خواهند همین مسایل را عامل تفرقه مسلمانان قرار دهند.آخرین مطالب